Tikriausiai pasaulyje nerastume žmogaus, ant kurio kūno nėra nei vieno odos darinio: apgamo, karpos ar pigmentinės dėmelės. Tai – mūsų išskirtinumai, bylojantys apie mūsų gyvenimo istoriją ir jos vingius. Vis dėlto, kai kurie iš jų gali kelti estetinį ar fizinį diskomfortą, taip pat signalizuoti apie įvairias odos ligas, todėl tam tikrais atvejais odos darinius rekomenduojama pašalinti taikant lazerinės dermatologijos procedūras. Ar žinojote, kad žiema – bene labiausiai tinkamas metas pasirūpinti savo oda? Kodėl taip yra, pasakoja Pilėnų klinikos gydytoja dermatovenerologė Giedrė Gajauskienė.

Randeliai mažiau traumuojami
Šalinti būtina tikrai ne visus odos darinius. Vis dėlto, jeigu dėl estetinių ar kitų priežasčių nuspręsta šalinti, pavyzdžiui, apgamą ar papilomą, tai rekomenduojama daryti tokiu laiku, kai ta vieta mažiau veikiama įvairių išorinių veiksnių.
„Pašalinus bet kokį odos darinį, gijimo proceso metu reikėtų vengti UV spindulių, kitaip tariant, minėtą vietą pasaugoti nuo saulės, neiti į soliariumą. Vasarą saulės vonioms atsispirti yra kur kas sunkiau, o šaltuoju sezonu natūraliai gauname mažiau saulės, tad mažėja ir odos pigmentacijos rizika. Taip pat kūną dengia daugiau drabužių, todėl tikimybė mechaniškai traumuoti gyjantį šašą taipogi yra kur kas mažesnė“, – teigia gydytoja.
Gyd. dermatovenerologė nurodo dar vieną veiksnį, į kurį svarbu atsižvelgti, norint pašalinti apgamą. „Šiltuoju sezonu daugiau prakaituojame – ant darinio šalinimo vietos patekęs prakaitas gali sukelti odos sudirgimą ar net uždegimą. Taigi, šiuo atžvilgiu, žiema yra labiau tinkamas metas šalinti apgamus, karpas ar papilomas.“
Lengvesnis gijimas ir gražesnis estetinis vaizdas
„Pašalinus darinį, jo vietoje lieka šašelis, kuriam reikia laiko sugyti. Jeigu yra vasara ir ta vieta yra neuždengta drabužiais, oda aplink šašą dega, paruduoja, o dėmelė lieka baltos spalvos. Tai dar viena priežastis dėl kurios rekomenduojama tokias procedūras atlikti žiemą, kai oda yra neįdegusi ir šašui sugijus nelieka tokio ryškaus kontrasto“, – paaiškina specialistė.
Svarbu žinoti, jog šalinant odos darinius tiek vasarą, tiek žiemą, gali kurį laiką išlikti odos paraudimas. Tai – normali reakcija, kuri ilgainiui praeina. Be to, kiekvieno organizmas į procedūras reaguoja skirtingai. Gijimo laikas taip pat yra individualus.
Nuo konsultacijos iki efektyvaus rezultato
Pilėnų klinikoje (Margirio g. 1C, Akademijoje, Kauno raj.) atliekamos įvairios mokamos lazerinės bei estetinės dermatologijos procedūros: įvairių odos darinių šalinimas, hialurono ir botulino toksino injekcijos bei kitokios procedūros. Jas atlieka daugiau nei dvidešimties metų patirtį sukaupusi gydytoja dermatovenerologė Giedrė Gajauskienė.
Darinių šalinimas – greita ir nesudėtinga procedūra, kurią įprastai galima atlikti jau pirmojo apsilankymo metu. Kaip tai vyksta? Pirmiausia, gydytoja apžiūri norimą šalinti darinį specialiu prietaisu – dermatoskopu, įvertina būklę ir, jeigu nematoma rizikos, darinys pašalinamas lazeriu vos per keliolika minučių.
Kadangi paslauga yra mokama, šeimos gydytojo siuntimo registruojantis pas šią specialistę nereikia.
Nedelskite ir užsiregistruokite dabar!
Margirio g. 1C, Akademija, Kauno raj., +370 661 26783
Daugiau informacijos: https://www.pilenuklinika.lt/lazerine-dermatologija/